Zaloguj się do konta

XIX ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
2010-12-11

Tegoroczną edycję Konkursu ogłosiliśmy pod hasłem „ Z Szopką Bożonarodzeniową po stolicach świata’’.
Inspiracją miały być najciekawsze, charakterystyczne dla stolic z różnych stron świata miejsca, budowle, pomniki. Trzeba było wykazać się znajomością geografii, etnografii, historii, ale przede wszystkim umiejętnością połączenia pięknej tradycji szopkarstwa z nowoczesnymi i historycznymi elementami wielkich miast i miejsc, gdzie tradycja ta nie zawsze dotarła i istnieje.

Do Konkursu zgłoszono 86 prac.
W Konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych: nr 2 i nr 3 w Sochaczewie, Kątach, Nowej Suchej, Kozłowie Szlacheckim, Mokasie, Kurdwanowie, Młodzieszynie, Kampinosie oraz gimnazjaliści z Nowej Suchej i Kampinosu, a także Zespołu Szkół w Erminowie.
Do konkursu zgłosili prace również Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Dziecka w Giżycach, rodziny z miasta i sąsiednich gmin oraz przedszkolaki z Przedszkola nr 7 w Sochaczewie.

W dniu 4 grudnia 2010r. Komisja w składzie:
• Barbara Jachimowicz,
• Ewa Kubeł-Zielińska,
• Zdzisław Chlebowski,
• Anna Wachowska,
• Beata Tarka
dokonała przeglądu i oceny prac.

Przy ocenie braliśmy pod uwagę:
• podejście do postawionego tematu,
• ciekawe rozwiązania plastyczne i aranżacje,
• estetykę wykonania szopki - dobór materiałów i ogólne wykończenie.

Szopki, jak co roku, oceniane były w kategoriach:
• prace indywidualne,
• prace zespołowe (do 3 osób),
• prace rodzinne

oraz w trzech grupach wiekowych:
• 7-12 lat (szkoły podstawowe)
• 13-15 lat (gimnazja)
• Dorośli

Poziom prac w tym roku był bardzo wysoki i wyrównany, szczególnie w kategorii prac indywidualnych i zespołowych w grupie wiekowej 7-12 lat oraz w kategorii prac indywidualnych w grupie wiekowej 13-15 lat.
W związku z tym, spośród 86 zgłoszonych prac, nagrodziliśmy i wyróżniliśmy aż 42.


Kategoria: Prace indywidualne – grupa wiekowa 7-12 lat

Nagrodzono 5 prac, wyróżniono – 4.

I MIEJSCE EX AEQUO
KAROLINA BEDNARCZYK
KL.VI, SZKOŁA PODSTAWOWA W MŁODZIESZYNIE
SPONSOR NAGRODY – WÓJT GMINY SOCHACZEW
- P. MIROSŁAW ORLIŃSKI


I MIEJSCE EX AEQUO
ZUZANNA JAKUBIAK
LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W KOZŁOWIE SZLACHECKIM
SPONSOR NAGRODY – WÓJT GMINY SOCHACZEW
- P. MIROSŁAW ORLIŃSKI

II MIEJSCE EX AEQUO
KINGA CIEŚLAK
LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY – NACZELNIK WYDZIAŁU OŚWIATY, KULTURY I SPORTU UM W SOCHACZEWIE – P. TERESA PRZYBYLSKA


II MIEJSCE EX AEQUO
MAŁGORZATA OLENDER
LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – NACZELNIK WYDZIAŁU OŚWIATY, KULTURY I SPORTU UM W SOCHACZEWIE – P. TERESA PRZYBYLSKA


III MIEJSCE
ILONA KASPRZYCKA
LAT 12, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY – P. ZOFIA BERNACKA
– FUNDACJA „JESTEŚMY RAZEM”


WYRÓŻNIENIE
TOMASZ SOBCZAK
LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – FIRMA „TRAMEX”
- P. MIROSŁAW KACZOROWSKI


WYRÓŻNIENIE
SANDRA SOKÓŁ
LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY - FIRMA „TRAMEX”
- P. MIROSŁAW KACZOROWSKI


WYRÓŻNIENIE
ANETA KUŚMIREK
LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W KOZŁOWIE SZLACHECKIM
SPONSOR NAGRODY - FIRMA „TRAMEX”
- P. MIROSŁAW KACZOROWSKI



WYRÓŻNIENIE
KONRAD KEMPCZYŃSKI
LAT 11, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY - FIRMA „TRAMEX”
- P. MIROSŁAW KACZOROWSKI


Kategoria: Prace zespołowe – grupa wiekowa 7-12 lat

Nagrodzono 5 prac, wyróżniono – 4.


I MIEJSCE EX AEQUO
PAULINA MISTEWICZ
KAROLINA BIAŁOGŁOWA
KATARZYNA GASIŃSKA
LAT 11, SZKOŁA PODSTAWOWA W KOZŁOWIE SZLACHECKIM
SPONSOR NAGRODY – STAROSTWO POWIATOWE W SOCHACZEWIE
P. TADEUSZ KORYŚ


I MIEJSCE EX AEQUO
JULIA LUTYŃSKA
NATALIA MARCINIAK
PAULINA TARGASZEWSKA
LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY – STAROSTWO POWIATOWE W SOCHACZEWIE
P. TADEUSZ KORYŚ


II MIEJSCE EX AEQUO
ALEKSANDRA TERESIAK
EDYTA PRZYBYSZ
SZKOŁA PODSTAWOWA W KURDWANOWIE
SPONSOR NAGRODY – WÓJT GMINY NOWA SUCHA
- P. CZESŁAW CHODAKOWSKI


II MIEJSCE EX AEQUO
KAROL PRZYBYSZ
DOMINIK TERESIAK
LAT 11, SZKOŁA PODSTAWOWA W KURDWANOWIE
SPONSOR NAGRODY – WÓJT GMINY NOWA SUCHA
- P. CZESŁAW CHODAKOWSKI


III MIEJSCE
DZIECI Z IV KLASY
ZESPÓŁ SZKÓŁ W ERMINOWIE
SPONSOR NAGRODY – J. KOPALA
ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH


WYRÓŻNIENIE
WERONIKA KRAWCZYK
KAROLINA PODRAŻKA
MAGDALENA DUDKIEWICZ
SZKOŁA PODSTAWOWA W KOZŁOWIE SZLACHECKIM
SPONSOR NAGRODY – ZDZISŁAW PAKUŁA – FIRMA „MONTOBUD”



WYRÓŻNIENIE
KONRAD PRZYDATEK
DAMIAN JANICKI
LAT 10, SZKOŁA PODSTAWOWA W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – ZDZISŁAW PAKUŁA – FIRMA „MONTOBUD”


WYRÓŻNIENIE
KLAUDIA BEDNARSKA
ZOFIA MIKOŁAJCZYK
NATALIA SOPOROWSKA
KLASA IV, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY – ZDZISŁAW PAKUŁA – FIRMA „MONTOBUD”


WYRÓŻNIENIE
JULIA CYPEL
OLIWIA SOKÓŁ
BARTEK BIEŃCZYK
KL.VI, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY – ZDZISŁAW PAKUŁA – FIRMA „MONTOBUD”


Kategoria: Prace indywidualne – grupa wiekowa 13-15 lat

Nagrodzono 6 prac, wyróżniono – 2.


I MIEJSCE EX AEQUO
ALEKSANDER SZEWCZYK
GIMNAZJUM W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – PRZEWODNICZĄCA RADY MIEJSKIEJ
W SOCHACZEWIE – P. JOLANTA GONTA


I MIEJSCE EX AEQUO
NATALIA ZWIĄZEK
GIMNAZJUM W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – BURMISTRZ MIASTA SOCHACZEW
- P. BOGUMIŁ CZUBACKI


II MIEJSCE EX AEQUO
MAGDALENA HARTMAN
LAT 13, GIMNAZJUM W KAMPINOSIE
SPONSOR NAGRODY – RZECZNIK PRASOWY BURMISTRZA
P. DANIEL WACHOWSKI


II MIEJSCE EX AEQUO
MAGDALENA WOŹNIAK
GIMNAZJUM W MŁODZIESZYNIE
SPONSOR NAGRODY – KIEROWNIK REFERAT PROMOCJI I INFORMACJI UM W SOCHACZEWIE – P. JADWIGA ORCZYK – MIZIOŁEK


III MIEJSCE EX AEQUO
MARIUSZ BUGAJ
GIMNAZJUM W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – DYREKTOR MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ
W SOCHACZEWIE – P. BARBARA BRONICZ


III MIEJSCE EX AEQUO
DAWID KUŚMIREK
GIMNAZJUM W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – DYREKTOR MUZEUM ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ I POLA BITWY NAD BZURĄ – P. MACIEJ WOJEWODA


WYRÓŻNIENIE
AGATA PIOTROWSKA
LAT 14, GIMNAZJUM W KAMPINOSIE
SPONSOR NAGRODY – FIRMA „CARMEN”
– P. STANISŁAW BIŃKOWSKI


WYRÓŻNIENIE
PATRYCJA GAJEWSKA
LAT 14, GIMNAZJUM NR 1 W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY – P. MACIEJ WOJEWODA
MUZEUM ZIEMI SOCHACZEWSKIEJ I POLA BITWY NAD BZURĄ


Kategoria: Prace zespołowe – grupa wiekowa 13-15 lat

Przyznano nagrodę specjalną i 2 wyróżnienia.


NAGRODA SPECJALNA UFUNDOWANA PRZEZ
P. ARKADIUSZA SIEKIERSKIEGO Z FIRMY „HYDRO – INSTAL”
PIOTR JANUSZEWSKI (l. 12)
ZOFIA JANUSZEWSKA (l. 14)
MAJA NIEWIADOMSKA (l. 15)
Z DOMU DZIECKA W GIŻYCACH
Szopka została wykonana pod opieką Pań
Luziy Szcześniak i Agnieszki Fabiańczyk
Szopka Bożonarodzeniowa przedstawia Świętą Rodzinę w otoczeniu najbardziej reprezentatywnych budowli i pomników architektury, takich miejsc jak Tokio, Kair, Paryż, Rzym, Warszawa, Londyn, Waszyngton. Praca została wykonana w całości w sposób niesłychanie precyzyjny z różnych kształtów makaronu. Ich Szopka Bożonarodzeniowa to majstersztyk precyzji, finezji i estetyki.

WYRÓŻNIENIE
MONIKA KAMIŃSKA
SANDRA WOJTACHNIK
GIMNAZJUM W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – REDAKCJA TYGODNIKA
„ZIEMIA SOCHACZEWSKA”


WYRÓŻNIENIE
JUSTYNA MUSZYŃSKA
MONIKA PĘŚKO
KAROLINA LEWANDOWSKA
GIMNAZJUM W NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – FIRMA „SEZAM”
P. LIDIA I MAREK STĘPOWSCY


Kategoria: Prace Rodzinne

Nagrodzono 5 prac, wyróżniono – 3.


I MIEJSCE
SZYMON BACZYŃSKI
Z RODZINĄ
Z NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – P. ANNA BUGALSKA – MAIK
KANCELARIA NOTARIALNA


II MIEJSCE EX AEQUO
DOMINIK MŁYNARCZYK Z RODZINĄ
Z NOWEJ SUCHEJ
SPONSOR NAGRODY – EWA WINNICKA
FIRMA PW DEVELOPMENT Sp. z o.o.


II MIEJSCE EX AEQUO
MIŁOSZ FIJOŁEK Z TATĄ
Z KUZNOCINA
SPONSOR NAGRODY – WÓJT GMINY SOCHACZEW
- P. MIROSŁAW ORLIŃSKI


III MIEJSCE EX AEQUO
ZOSIA I ANTOŚ SIEKIERA Z RODZICAMI
SPONSOR NAGRODY – P. EWA WINNICKA
FIRMA PW DEVELOPMENT Sp. z o.o.


III MIEJSCE EX AEQUO
MARYSIA I KAROL KOPALA Z RODZICAMI
SPONSOR NAGRODY – P. MARYLA PLISZKA
HOTEL „CHOPIN”

WYRÓŻNIENIE
KAROLINKA I JAKUB DUDEK Z RODZICAMI
Z SOCHACZEWA
SPONSORZY NAGRODY – PROBOSZCZ PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA W SOCHACZEWIE – KS. PIOTR ŻĄDŁO I FIRMA NEV-INSTAL. USŁUGI HYDRAULICZNE. – P. TOMASZ ZATORSKI

WYRÓŻNIENIE
ROKSANA CELIŃSKA Z RODZICAMI
Z MOKASU
SPONSORZY NAGRODY – PROBOSZCZ PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA W SOCHACZEWIE – KS. PIOTR ŻĄDŁO I FIRMA NEV-INSTAL. USŁUGI HYDRAULICZNE. – P. TOMASZ ZATORSKI

WYRÓŻNIENIE
WERONIKA I MAGDALENA MODZELEWSKIE
Z KURDWANOWA
SPONSORZY NAGRODY – PROBOSZCZ PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA W SOCHACZEWIE – KS. PIOTR ŻĄDŁO I FIRMA NEV-INSTAL. USŁUGI HYDRAULICZNE. – P. TOMASZ ZATORSKI

Kategoria: Prace zespołowe – grupa wiekowa: dorośli

Przyznano 2 wyróżnienia.

WYRÓŻNIENIE
MARIA MODZELEWSKA
ALINA ZIELKOWSKA
STEFAN KOZIOŁ
DOM POMOCY SPOŁECZNEJ W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY – FIRMA „MONTOBUD”
P. ZDZISŁAW PAKUŁA

WYRÓŻNIENIE
UCZESTNICY
ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY
SPONSOR NAGRODY – FIRMA „MONTOBUD”
P. ZDZISŁAW PAKUŁA

Przyznano również 3 wyróżnienia dla najmłodszych uczestników konkursu - przedszkolaków

WYRÓŻNIENIE
GRUPA 'KRASNALE' i „MOTYLKI”
Z PANIAMI KAROLINĄ GRZESIAK I GABRIELĄ JASIŃSKĄ
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 7 W SOCHACZEWIE
SPONSORZY NAGRODY – P. TOMASZ SOŁDACZUK
FIRMA „TOMEX 1” I P. STANISŁAW BIŃKOWSKI
- FIRMA „CARMEN”

WYRÓŻNIENIE
GRUPA 'SMERFY'
Z PANIAMI DOROTĄ JANUSZEWSKĄ I DOROTĄ CIEĆWIERZ
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 7 W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY - P. STANISŁAW BIŃKOWSKI
- FIRMA „CARMEN”

WYRÓŻNIENIE
GRUPA 'MISIE'
Z PANIAMI MAŁGORZATĄ BIERNACKĄ I BEATĄ BEDNAREK
MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 7 W SOCHACZEWIE
SPONSOR NAGRODY – P. STANISŁAW BIŃKOWSKI
- FIRMA „CARMEN”

Uczestnicy Konkursu, jak zwykle, wykazali się wielką inwencją twórczą i wspaniałymi pomysłami. Cud Nocy Betlejemskiej aranżowali w tak odległych miejscach na kuli ziemskiej, jak Grenlandia, Australia czy Afryka, nie wspominając o europejskich stolicach znanych z pięknych pomników architektury.
Najczęściej powtarzającym się miejscem przedstawiania Świętej Rodziny jest Coloseum w Rzymie, wieża Eiffla w Paryżu, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Londyn, Berlin, piramidy w Kairze, ale także ciekawe i piękne miejsca takie, jak: Pałac Rosenberg Slot w Kopenhadze, XVII wieczny dom w Tokio, Opera w Sydney, Tadż Mahal w Indiach, Ateny, Betlejem.

Dziękujemy nauczycielom ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów za zainteresowanie Konkursem i ukierunkowanie dzieci i młodzieży, paniom: Marii Czerwińskiej z Młodzieszyna, Jolancie Pisarek z Kozłowa Szlacheckiego, Aldonie Kłos – Gosik z Sochaczewa, Annie Kacprowicz z Kurdwanowa, Romualdzie Trzcińskiem z Nowej Suchej, Alinie Zalewskiej w Kampinosu, Małgorzacie Kornackiej z Sochaczewa, Urszuli Szczepaniak, Annie Wydra, Paulinie Kamińskiej z Erminowa, Urszuli Gawłowskiej z Nowej Suchej, instruktorkom z Domu Dziecka w Giżycach - Agnieszce Fabiańczyk i Luizie Szcześniak.
Paniom przedszkolankom z Przedszkola nr 7 w Sochaczewie: Karolinie Grzesiak, Gabrieli Jasińskiej, Dorocie Januszewskiej, Beacie Ciećwierz, Małgorzacie Biernackiej i Beacie Bednarek.
Instruktorkom ze Środowiskowego Domu Samopomocy - Elżbiecie Brodala, Mirosławie Turczyńskiej.

Dziękujemy również sponsorom za zainteresowanie i wsparcie:

1.Starosta Sochaczewski – Tadeusz Koryś.
2. Burmistrz Miasta Sochaczew – Bogumił Czubacki.
3. Przewodnicząca Rady Miejskiej w Sochaczewie – Jolanta Gonta.
4. Wójt Gminy Sochaczew – Mirosław Orliński.
5. Wójt Gminy Nowa Sucha – Czesław Chodakowski.
6. Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca – ks. Piotr Żądło.
7. Rzecznik Prasowy Burmistrza – Daniel Wachowski.
8. Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM w Sochaczewie – Teresa Przybylska.
9. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej – Barbara Bronicz.
10. Fundacja „Jesteśmy Razem” – Zofia Bernacka.
11. Kancelaria Notarialna – Anna Bugalska-Maik.
12. Stanisław Bińkowski – firma „CARMEN”.
13. Mirosław Kaczorowski – Firma „TRAMEX”.
14. Zdzisław Pakuła – firma MONTOBUD i GALERIA „MIŚ”.
15. Józef Kopala – Zakład Usług Budowlanych.
16. Lidia i Marek Stępowscy – firma „SEZAM”.
17. Arkadiusz Siekierski – firma HYDRO-INSTAL.
18. Ewa Winnicka – firma PW Development Sp. z o.o.
19. Tomasz Zatorski – NEV-INSTAL. Usługi hydrauliczne.
20. Tomasz Sołdaczuk – firma Tomex I.
21. Maryla Pliszka – Hotel „Chopin”.
22. Tygodnik „Ziemia Sochaczewska”.
23. Beata Brymora – Firma „MARS POLSKA”.


Dziękujemy uczestnikom Konkursu i zapraszamy do udziału w XX edycji w 2011 r.

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2019